
Royel Otis bestaat uit het Australische duo Royel Maddell en Otis Pavlovic. In 2022 braken ze door met de feel-good hit ‘Oysters In My Pocketā.Ā Na het uitverkopen van headline shows in thuisland AustraliĆ«, liet de band ook een blijvende indruk achter aan hun eerste optredens in Europa in augustus en september vorig jaar.
Het duurde 3 EPās (āCampusā, āBar & Grilā en āSofa Kingsā) en een handvol singles waaronder āOysters in my pocketā, āSofa Kingā en āKool aidā, voordat het debuutalbum āPratts & Painā verscheen. De release van dat album werd weliswaar een beetje ondergesneeuwd door hun succesvolle bezoekje aan radiostation Trippple J, waar de band een cover speelde vanĀ Ā āMurder on the dancefloorā van Sophie Ellis-Bextor, en het gevolg kennen we inmiddels.
Royel Otis grossiert in zomerse popliedjes en is een dikke aanrader voor liefhebbers van o.a. Bombay Bicycle Club, MGMT, Wallows en Real Estate. De Aussies staan nog slechts aan het begin van een waarschijnlijk succesvolle carriĆØre en we zijn verheugd ze te verwelkomen in Doornroosje.