Filters

EIVØR

Eivør

location:
Openluchttheater De Goffert
date:
Tuesday 11 August 2026
doors open:
19:30 uur
start show:
20:15 uur

Eivør Pálsdóttir is een zangeres en muzikante van de Faeröer Eilanden. Ze laat zich inspireren door de schoonheid van het ruwe landschap van Syðrugøta, het dorpje met amper 450 inwoners waar ze opgroeide.

Met tien studioalbums op haar palmares en samenwerkingen met artiesten als Àsgeir en Lana Del Rey wordt Eivør erkend als een van de meest eclectische Scandinavische artiesten en boeiendste zangeressen van het moment. Ze ontving de Nordic Council Music Prize in 2021 en won ook al de IJslandse Music Prize de Danish Music Folk Awards en de Faroese Music Award. Eivørs muziek is diepgeworteld in oude culturele folklore en het occulte. Het werd alles samen bijna 1 miljard keer gestreamd en heeft geleid tot uitverkochte tours in Scandinavië, Europa en de VS.

Ze was vanaf 1999 lid van de Faeröerse rockband Clickhaze maar begon daarnaast ook een solocarrière onder de naam Eivør. Muzikaal neigt ze soms naar Kate Bush, soms naar Zola Jesus, meestal gemixt met invloeden van traditionele Faeröerse muziek. Haar nummer ‘So Close To Being Free’ werd gebruikt in de trailer van seizoen vier van Game of Thrones en voor de BBC-serie ‘The Last Kingdom’ schreef ze de soundtrack.

Ze wordt vaak beschouwd als een van de meest productieve en unieke Noordse artiesten van haar generatie, heeft Eivor tot nu toe 11 studioalbums uitgebracht, waarbij ze muzikale genres overschrijdt en steeds de grenzen van het verwachte opzoekt.

media

Eivør

Tuesday 11 August 2026

placeholder