
Shannon, help! Scrollend door het nachtprogramma krijgen we steeds meer keuzestress. Niet alleen op het gebied van genres en DJ’s, maar ook omdat we veel nieuwe clubnachten spotten en zelfs wat oude bekenden tegenkomen. Wij kunnen wel wat tips gebruiken en als iemand er verstand van heeft, ben jij het wel. Vertel ons: welke clubnacht in Doornroosje en Merleyn in 2025 was er eentje voor in de boeken en moeten we zéker gaan bezoeken in 2026?
“100% Ghet 2 Werk met DJ Assault! Misschien een beetje biased van me omdat ik hier zelf bij betrokken ben, maar dit was echt een topavond. Ghet 2 Werk is onze nieuwe ghettohouse en ghettotech clubnacht, afgelopen voorjaar ontstaan. Onze eerste editie op Club Voerweg tijdens de Vierdaagsefeesten was meteen met niemand minder dan legend DJ Godfather. Later deden we onze eerste clubeditie in december vorig jaar in een uitverkochte Blauwe Zaal (café). Hiervoor wisten we een van de grondleggers van het genre, DJ Assault, te strikken. Voor ons voelde het echt als iets nieuws, iets waar we zelf de richting in konden bepalen. Inmiddels zijn we alweer bezig met de plannen voor de volgende editie deze voorjaar, dus stay tuned!”
Oké, oké. Het eerste tipje van de sluier is dus al binnen! Kan je al meer verklappen over het tweede deel van het clubseizoen? Waar kijk jij het meest naar uit?
“Met Planet Rose gaan we dit jaar voor een nieuwe koers met meer intieme, kleinere edities. Ook gaan we nog meer focussen op opkomend talent en basis van techno. Qua sound zoeken we dus ook een iets andere richting op, en daar heb ik heel veel zin in! Ik kan nu wel helemaal tot in detail uitleggen wat er op papier staat, maar het beste ervaar je dit natuurlijk als je gewoon langskomt, haha! Op 31 januari wordt Planet Rose 31 jaar, dus het perfecte moment om als eerste deze nieuwe richting te komen ervaren.Daarnaast heeft Poederdoos voor het najaar een legend uit de queerscene geboekt. Ik kan de artiest en de datum nog niet verklappen, maar op 7 februari staat er ook nog een editie gepland voor als je niet kan wachten. Deze clubnacht is gewoon een event met alles erop en eraan: extravagant decor, acid, italo, electro, disco en af en toe een beetje house en dragshows waar je U tegen zegt. Dat is toch vet!”
Klinkt alsof jij vorig jaar al precies wist waar wij komend jaar zin in hebben, haha. Wat zegt je voorspelling qua genres in 2026? Welke genres gaan we achterlaten? En welke genres worden dé shit?
“Voor 2026 verwacht ik geen directe breuk met de stijlen die nu populair zijn, zoals UK Garage, trance en hardhouse. Die genres blijven volgens mij nog wel even populair, je ziet het bijvoorbeeld nog steeds veel terug in de eerste festivalaankondigingen voor aankomend jaar. Tegelijkertijd groeit de invloed van Latin binnen genres als house en techno, en daar ben ik zelf heel enthousiast over! Binnen ons dance-aanbod zou ik daar graag meer aandacht aan besteden. Hoe leuk is het om juist die verschillende invloeden, culturen en stromingen samen te brengen! Van mij hoeft het in ieder geval allemaal niet zo in hokjes geplaatst te worden.”
The best of both worlds, zullen we maar zeggen! En als wij daar dan vast een voorproefje van willen krijgen, welke DJ’s moeten we in 2026 op de voet volgen?
“Verraco is er eentje die je echt in de gaten moet houden, niet een super nieuwe naam maar wel een hele interessante. Hij is DJ en producer uit Medellín (Colombia) en runt samen het label TraTraTrax. Een goed voorbeeld van een artiest die Latin-invloeden in zijn muziek verwerkt. Hij is al even bezig, stond vorig jaar op festivals als Horst Festival en Dekmantel en draait regelmatig in Berghain In zijn producties en DJ set combineert hij o.a Latin-geïnspireerde tribal techno, hyper electronica en IDM. Klinkt goed toch?”
Noted! Thanks Shannon, de rust is wedergekeerd en de agenda gevuld. Wij zijn helemaal klaar om alles te geven voor we weer de festivalweides in duiken. En dan vanaf september begint het nachtelijke riedeltje gelukkig weer van voor af aan.
Net als Shannon kijken wij dus méér dan uit naar de clubseizoenen van 2026. Naast Ghet 2 Werk, Planet Rose en Poederdoos staan er nog meer variaties aan nachtprogramma voor je klaar. Niet alleen is er ruimte voor bestaande clubnachten, succesvolle invloeden en grote namen, maar ook zorgen we dat er voor iedereen iets nieuws te ontdekken valt.
Dus voor wie nieuwsgierig is, er niet vies van is om de (vroege) nacht te trotseren en zin heeft om nieuwe clubnachten te beleven: check onze Doornroosje AT NIGHT-pagina voor het nachtprogramma. Blijf daarnaast op de hoogte via ons WhatsApp AT NIGHT-kanaal of de AT NIGHT-mailing, waar we het AT NIGHT-programma, interessante feitjes, presale-linkjes en leuke giveaways met je delen.